top of page

2. Başlık

BAB DERGİSİ.jpeg

F.S.Mehmet üniversitesi Mimarlık bölümü Arş. Gör. Muhammet Emin ŞİŞMAN'ın "Yapı Sektöründe Ahşap Teşvik Politikaları ve Etkileri" başlıklı bilimsel bir makalesi yayınlandı. Derneğimiz çalışmalarına da atıflarda bulunulan bu makalede, dünya genelinde ülkelerdeki ahşap teşvik politikaları, içerikleri, yürürlüğe girdikleri yıllar ve politikaların uygulanması sonrası ahşap yapı sektöründeki değişimler literatür üzerinden incelenerek küresel ölçekte ahşap yapı politikaları ve bu politikaların ahşap yapı sektörüne etkilerine dair kapsamlı bir resim ortaya konmaya çalışılmış. Ayrıca Türkiye’deki ahşap teşvik politikalarına dair güncel gelişmelerin paylaşılmasıyla bu alandaki literatüre katkı sağlamak amaçlanmış.

Yeniden yapılaşma için AHŞAP YAPILAR çok önemli bir alternatiftir.

2. Başlık

AHSAP videosu

2. Başlık

MASİF AHŞAP SEKTÖR RAPORU YAYINLANDI

Derneğimizin de içinde bulunduğu Kamu-STK-Akademi işbirliği ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında hazırlanan MASİF AHŞAP SEKTÖR RAPORU 7 Eylül 2022 de yayınlandı.

Rapor, 3319 sektör temsilcisi firma ile anketler yapılarak hazırlanmış olup Orman Ürünleri Sektörünün STRATEJİK SEKTÖR olması gerektiğine ve Masif Ahşap kullanımının İklim Değişikliği sorunlarını önlemede etkili olduğuna dikkat çekmektedir. 

Masif Ahşap Sek Rap. Foto.jpg
AHŞAPLA SINIRSIZ İMKANLAR

Yapılı çevrede ahşabın sağlayacağı fırsatları bir düşünün.

Projelerinizi ahşapla tasarlamanın onların değerini nasıl yükseltebileceğini, bütçeleri karşılayabileceğini, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği etki azaltım hedeflerine ulaştırabileceğini ve hayranlık uyandıran yapılar yaratabileceğinizi görün.

ago ontario.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-07 at 21.40.23.jpeg
M.Celalettin AKÇA_toki haber.jpg
NASIL ÜYE OLUNUR?

Çalışmalarımıza destek olmak ve aramıza katılmak için

bottom of page