top of page

15 Haziran Per

|

Zoom Meeting

Geçmişten Günümüze Ormanlar

15 Haziran 2023 Perşembe saat 19:30'da Doğa Fotoğrafçısı ve Araştırmacı Sayın Aykut İnce'nin sunum yapacağı webinarda, geçmişten günümüze dünyadaki ve Türkiye'deki ormanların durumunu dinlemek için siz değerli katılımcılarımızla birlikte olacağız.

Geçmişten Günümüze Ormanlar
Geçmişten Günümüze Ormanlar

Saat ve Yer

15 Haz 2023 19:30

Zoom Meeting

Misafirler

Etkinlik Hakkında

UAB’nin “Ahşapla Yap Ahşapla Yaşa” webinar sunumları devam ediyor…

İnsan faaliyetlerinin tarihsel süreçte ormanları nasıl tahrip ettiği, ormansızlaşmanın boyutu ve sonuçları bilindiği takdirde doğa koruma anlayışının daha doğru bir zemine oturacağı aşikardır. 

Dünyada ve Türkiye'de neler yaşandı? İnsanlar gerçekten ormanları azalttı mı, yada ne kadar azalttı ve bunu nasıl başardı? 

Örnekleriyle yok oluş hikayeleri, geri dönüş arayışları ve bireylere düşen sorumluluklar üzerinde durulması gereken konu başlıklarıdır.

Biz insanlar hem dünyadaki fiziki varlığımızı sürdürebilmemiz, hem de ahlaki sebeplerden ötürü üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmek zorundayız.

Peki o zaman ne yapmalıyız...

15 Haziran 2023 Perşembe saat 19:30'da Doğa Fotoğrafçısı ve Araştırmacı Sayın Aykut İnce'nin

sunum yapacağı webinarda,geçmişten günümüze dünyadaki ve Türkiye'deki ormanların durumunu dinlemek için siz değerli katılımcılarımızla birlikte olacağız.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page